biznesnastarcie.pl

Przesyłki kurierskie – co trzeba wiedzieć przed zamówieniem usługi?

Dynamiczny rozwój branży e-commerce zmienił nasze przyzwyczajenia dotyczące zakupów. Otworzyliśmy się na świat Internetu i nowoczesne technologie – kupujemy tanio, szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Sprzedaż online zwiększyła nasze zapotrzebowanie na wysyłanie paczek, a przecież przesyłamy rozmaite przedmioty również naszej rodzinie i znajomym. Nierzadko musimy nadać przesyłki zagraniczne. Szukamy więc optymalnej oferty kurierskiej. Zwracamy uwagę nie tylko na ceny, ale także na jakość usługi. Dlaczego zatem warto zdecydować się na taniego kuriera? Jakie mamy opcje do wyboru? Co powinniśmy wiedzieć przed zamówieniem tego rodzaju usługi? Sprawdź cennik i ofertę, takich firm jak InPost, dpd, ups, dhl i rozwiej wszelkie wątpliwości! 

Zamów kuriera – nie przepłacaj i korzystaj z funkcji “śledzenie przesyłek”

Gdy wysyłamy paczki sporadycznie, nie zwracamy aż tak dużej uwagi do sposobu nadania przesyłki – po prostu chcemy sprawnie załatwić sprawę i już. Jednak w obecnych czasach zapotrzebowanie na usługi firm kurierskich stale rośnie. Nawet jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej związanej z e-handlem, zdarza nam się wystawiać nieużywane sprzęty, meble, książki czy ubrania w dobrym stanie na aukcjach internetowych. Konieczność wysłania od kilku do kilkunastu paczek miesięcznie staje się więc dodatkowym i często czasochłonnym obowiązkiem, który generuje nadprogramowe koszty. Poza tym stanie w długich kolejkach w placówkach pocztowych psuje nasz nastrój i zajmuje zdecydowanie za dużo czasu. Musimy też pamiętać o godzinach otwarcia, co czasem komplikuje nasze plany – szczególnie gdy wiemy, że nie zdążymy załatwić sprawy po pracy, bo placówka będzie już zamknięta.

Doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie z usług kurierskich. Nie tylko zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów, ale zyskamy również pewność, że przesyłka błyskawicznie trafi do rąk adresata. Ponadto możemy cały czas monitorować podróż przesyłki, używając w tym celu strony internetowej przewoźnika lub aplikacji mobilnej. W InPost wiemy, że kontrola procesu realizacji usługi zagwarantuje Ci spokój ducha, dlatego umożliwiamy śledzenie aż 5 paczek jednocześnie! Wystarczy, że skorzystasz ze strony: https://inpost.pl/sledzenie-przesylek i wpiszesz numer przesyłki. To udogodnienie nic nie kosztuje! Nieraz można spotkać się z opinią, że usługi kurierskie są drogie, co nie jest prawdą. Oczywiście cennik poszczególnych firm będzie się różnił. Wysokość ceny zależy też w dużym stopniu od wielkości, ciężkości i rodzaju paczki – istotny będzie też kraj nadania. Jednak znalezienie taniego kuriera to obecnie żaden problem. Na rynku wyróżnia się duża ilość przewoźników (InPost, kurier UPS, DPD, kurier DHL, Paczka w RUCHu), więc między firmami kurierskimi panuje spora konkurencja. Z tego powodu przygotowanie jak najlepszej oferty odpowiadającej na potrzeby klientów (również pod względem cenowym) jest najważniejszym priorytetem i gwarancją sukcesu.

Rodzaje usług kurierskich Polska – sprawdź nadania w Paczkomacie albo zamów kuriera bez wychodzenia z domu 

Do największych zalet korzystania z usług firm kurierskich należy możliwość wyboru opcji odpowiadającej osobistym preferencjom i pasującej do naszego stylu życia. W łatwy sposób zamówimy doręczyciela przesyłek, który odbierze od nas paczkę i dostarczy ją do odbiorcy. Nie musimy w tym celu nawet wychodzić z domu. Jak zamówić kuriera? Jeśli chodzi o usługi InPost, wystarczy zalogować się do swojego Managera Paczek (lub w kilka minut założyć konto), gdzie podajemy wszystkie niezbędne dane osobowe, opłacamy usługę i generujemy potrzebną etykietę. Tam również deklarujemy chęć wysyłki paczki za pośrednictwem kuriera. Przyjedzie on pod wskazany adres i odbierze przesyłkę. Cena przesyłek kurierskich rozpoczyna się już od 14,99 zł za gabaryt A (maksymalne wymiary: 80 X 380 X 640 mm, minimalna wysokość: 1 mm, maksymalna waga: 25 kg). Pamiętaj, że jeśli jednorazowo nadasz 5 lub więcej paczek kurierem, odbiór przesyłek będzie bezpłatny. Możesz też bez dodatkowych kosztów wysyłać w Oddziałach InPost oraz w Punktach Obsługi Paczek (POP).

Choć zamawianie kuriera jest świetnym i tanim rozwiązaniem, mamy dla Ciebie jeszcze coś w zanadrzu! Zdajemy sobie sprawę, że czekanie na doręczyciela nie zawsze będzie możliwe. Zdarza się przecież, że cały dzień znajdujemy się poza miejscem zamieszkania, więc nadanie paczki z domu sprawiłoby dodatkowy kłopot. Co zrobić w takiej sytuacji? Po prostu: skorzystaj z najbliższego Paczkomatu! Te innowacyjne urządzenia do wysyłania przesyłek od InPost są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu! Wygodnie, bez kolejek nadasz przesyłkę, kiedy tylko Ci pasuje – po pracy lub przy okazji zakupów w ulubionym supermarkecie. Cały proces zajmie zaledwie kilka minut! Ponadto nadanie paczki kurierskiej w Paczkomacie to obecnie najkorzystniejsza cenowo opcja dostępna na rynku. Koniecznie sprawdź nasz cennik: https://inpost.pl/cenniki. Swoją przesyłkę nadasz bezpośrednio w dowolnym Paczkomacie. Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z Managera Paczek lub usługi Szybkich Nadań. Sam zobacz, jakie to proste! 

Przesyłki kurierskie Polska – co musisz wiedzieć, zanim zamówisz usługę?

Korzystanie z usług firm kurierskich to nierzadko wybawienie w nagłej, kryzysowej sytuacji, a także komfortowe, bezpieczne i tanie rozwiązanie, dzięki któremu szybko uporamy się z nadaniem. Zyskujemy też pewność, że paczka błyskawicznie dotrze do odbiorcy – najczęściej kurier dostarczy ją w ciągu jednego dnia roboczego od wysyłki! Jest jednak kilka ważnych kwestii, na które musisz zwrócić uwagę, zanim zamówisz kuriera. Oto one: 

Kurier Polska: doręczanie przesyłki – czas realizacji usługi 

Szybkość przeprowadzenia dostawy zależy przede wszystkim od ilości placówek i sortowni, które posiada dana firma. Obecnym standardem rynkowym jest 1 do 2 dni roboczych od daty wysłania przesyłki. Pamiętajmy jednak, że na czas transportu wpływa wiele czynników, takich jak: 

Exit mobile version